Цифровий ESR, LCR-метер, тестер для конденсаторів T4 Mega328 використовується для перевірки та визначення параметрів елементів живлення, конденсаторів, резисторів, котушок індуктивності, діодів, NPN і PNP транзисторів, симісторів та ін. з подальшим виведенням цих параметрів на рідкокристалічний дисплей. Плюс до цього визначає номери та типи виводів.
Прилад сам визначає тип під'єднаного елемента та вимірює його.
Дає змогу вимірювати:
- опору
- індуктивності
- Омічний опір індуктивності
- ємності конденсатора (ОБ'ЯЗНО РОЗМІРНО РОЗМІЖАТИ ПЕРЕМОГОМ)
- внутрішнього опору конденсатора ESR (ОБ'ЯЗОВАНО РОЗМІРНО РОЗМІЖАТИ ПЕРЕД ЗАМІРОМ)
- автоматичне визначення розпилення та типу діодів і транзисторів (виводиться на екран)
- вимірювання коефіцієнта передавання струму бази біполярного транзисторів
- визначення напруги насичення біполярного транзистора
- вимірювання ємності затвора польового транзистора
- визначення напруги відкривання польового транзизора
- вимірювання падіння напруги на діоді
- вимірювання паразитної ємності діода
Характеристики:
- LCD-екран 128*64 точок
- Прошивання на чипі ATmega328p — v1.15RU
- Опір: 0.5Ω - 50MΩ
- Ємність: 25pF - 100000uF
- Індуктивність дросель: 0.01MH-20H
- Напруга живлення: Крона 9В
- Струм у режимі очікування: 0.02uA
- Робочий струм: 25mA
Показує розпилення компонентів, графічний малюнок:
1) Транзистори — Біполярні, польові.
2) Діоди.
3) Діодні складки.
4) Світлодіоди.
5) Тиристатори, Симістори — малопотужні.
6) Стабілізрони — напруга пробою до 4.5 В.
7) Опір (R) — 0...50 МОм, макс. роздільна здатність 0.01 Ом.
8) Конденсатори:
- Ємність (C) — 0...100000 мкФ, макс. роздільна здатність 0.01 пФ;
- ESR макс. роздільна здатність 0.01 Ом;
- Вимірювання втрат Vloss (%)
9) Індуктивність (L): 10 мкГн - 20 Гн, макс. роздільна здатність 0.01 мГн;
Резонансний метод 0.1 МкГн — 2 мГн, макс. роздільна здатність 0.01мкГн.
Комплектація:
Тестер - 1шт
Батарейка(Крона) - 1шт.
Технічні характеристики приладу:
Діапазон вимірюваних значень ємностей 1…65000 мкФ
Точність вимірювання ємності: +/- 2% + +/-1D
Формат зображення виміряної ємності от 0 до 9999 в мкФ, от 10000 до 65000 в тыс. мкФ приклад; 4700 мкФ — індикатор 4700; 15000 мкФ — індикатор 15,00
Діапазон вимірюваних значень ESR: 0…25 Ом
Точність вимірювання ESR: +/- 2% + +/-1D
Формат зображення ESR: от 0 до 2 Ом - 0,00 – 2,00 Ом,
Роздільна здатність 0,01 Ом від 2 до 25 Ом — 2,0 — 25,0 Роздільна здатність 0,1 Ом (У режимі вимірювання ESR можна вимірювати звичайні опору на змінному струмі.)
Споживаний струм у режимі вимірювання: не більш ніж 25 мА
Споживаний струм у режимі сну: не більш ніж 0,1 мкА
Напруга живлення: 3,6 - 9 вольтів (Можливе застосування 3 елементів типу AAA, літієвого акумулятора, батареї 6F22 «крона») Габарити: 55 х35 х 10 мм (без джерела живлення)
Таймер автовимкнення живлення : 120 сек.
Режими вимірювань: - тільки місткість — тільки ESR - ємність і ESR почергово
Індикація: Семмісегментний індикатор.
Спосіб вимірювання ESR: Вимірювання опору на змінному струмі частотою 60 кГц синусоїдальної форми
Спосіб вимірювання ємності: Вимірювання часу заряджання фіксованим струмом.
Максимальна напруга на щупах: 200 мВ (дає змогу проводити вимірювання без випаювання конденсаторів із схеми. Можливе зменшення точності в такому режимі)
Контроль напруги живлення
Контроль напруги батареї і індикація в разі недостатньої напруги під час кожного вмикання приладу
Керування Одна кнопка. Короткі натискання — вибір режиму. Довгі — вмик./вимк.
Застосування приладу.
Як відомо, причиною переважної кількості дефектів радіоелектроночної апаратури є несправні електролітичні конденсатори. Пошук несправних конденсаторів за допомогою тестера або вимірювача ємності часом досить стабільний, тому що місткість несправного конденсатора може несуттєво відрізнятися від номінальної, а значення ESR (еквівалентного послідовного опору) може бути досить великим. І саме ESR є найважливішим параметром для вимірювання під час пошуку несправного конденсатора. Здебільшого це конденсатори імпульсних блоків живлення в побутовій апаратурі, імпульсних блоків живлення комп'ютерів, імпульсних перетворювачах на материнських платах, драйвери двигунів, рядкові розгортки та ін. У цих місцях конденсатори піддаються чималому нагріванню та швидше виходять із ладу (як кажуть багато, "висихають".
Пропонований до вашої уваги прилад призначений для вимірювання ESR (Equivalent Series Resistance) електролітичних конденсаторів на синусоїдальному змінному струмі частотою 62,5 кГц, що дає змогу реально оцінити стан конденсатора. Зазвичай частоти імпульсних блоків живлення і перетворювачів лежать у діапазоні 20-100 кГц. Власне вимірювання можна проводити без демонтажу конденсатора з друкованої плати, що неабияк зменшує час пошуку несправності, підвищує якісні показники ремонту апаратури. Завдяки низькому вимірювальному напрузі точність вимірювань без демонтажу практично не страждає. Алгоритм розрахунку ESR на базі виміряного
напруги враховує нелінійності, пов'язані з ненульовим вихідним опором генератора 62,5 кГц і пропорції зміни напруги на низькоомних роздільниках. У такий спосіб забезпечується висока точність і лінійність вимірювань у всьому діапазоні. Прилад допоможе підібрати електролітичні конденсатори для високоякісних УНЧ за мінімальним ESR. Сьогодні є рекомендації щодо використання в таких підсилювачах конденсаторів тільки від деяких провідних виробників. Використання приладу дасть змогу підбирати конденсатори за реальними характеристиками, а не орієнтуватися на бренд, що рекламується. У цьому ж режимі можна вимірювати опору низькоомних резисторів до 2 Ом з точністю 0,01 і до 25 Ом з точністю 0,1 Ом. Під час вимірювання низькоомних дротових резисторів потрібно пам'ятати, що вимірювання відбувається на змінному струмі та на результат впливає індуктивність резисторів. Це не є недоліком приладу, а навпаки, дає змогу точніше оцінити можливість використання резисторів у високочастотних схемах — імпульсних перетворювачах, підсилювачах, ШІМ- регуляторах. У цьому ж режимі можна вимірювати внутрішні опору акумуляторів, батарейок та інших хімічних джерел струму, що дає змогу судити про стан їхнього заряду та зношування.
Під'єднувати прилад до батарей і акумуляторів треба через якісний керамічний конденсатор місткістю 20-30 мікрофарад із робочою напругою понад 50 вольтів. Річ у тім, що батареї, так само як і конденсатори, мають свій внутрішній опір, який становить у свіжих батарей величину 0,1...5 Ом залежно від типу та ємності батареї. Під час вироблення батареї або акумулятора цей опір істотно зростає. Підбираючи в акумуляторну батарею елементи з близькими значеннями ESR, Ви можете істотно збільшити термін її експлуатації. Під час вимірювання ESR опору конденсатора складатиметься з власне ESR і ємнісного опору Xc = 1/( 2*π* F ) , де F = 62500 Гц. Тому за потреби знаходження точного значення саме значення TSR для конденсаторів місткістю менш ніж 20 мкФ треба віднімати величину ємнісного опору для частоти 62,5 кГц. Під час ремонту та діагностики це не потрібно.
Робота з приладом
Прибор має лише один елемент керування — кнопку. Вмикання здійснюється натисканням на кнопку, тривалістю більш ніж 0,8 сек. Прилад має режим автовимкнення через 120 сек від останнього натискання кнопки. Після увімкнення на індикаторі з'явиться привітно «CEsr» , затем прилад переходить до контролю живлення. Є генератор і за максимального струму споживання, здійснюється замір напруги живлення. У разі недостатньої напруги з'являється напис «Bt. Lo », і прилад вимикається. У разі нормального електроживлення прилад переходить у робочий режим. Усього є 3 робочі режими: режим з індикацією ємності, з індикацією ESR і з почерговою індикацією ємність — ESR. Індикація ESR — в Ом, ємності — у мікрофарадах, у разі індикації ESR у першому розряді індикує символ E. Перемикання режимів здійснюється короткочасним натисканням кнопки. Режими перемикаються циклически (С, ESR, C-ESR, С...). Після наступного ввімкнення прилад залишиться в тому режимі, у якому він вимикається. Для примусового вимкнення приладу утримувати кнопку понад 1 сек. Конденсатор, що перевіряється, під'єднується до щупів або під час перевірки конденсатора без демонтажу, щупи приладу під'єднуються до конденсатора на платі та за показаннями на індикаторі робиться висновок про його працездатність. Треба зазначити, що якщо кілька конденсаторів з'єднані паралельно (зазвичай фільтрувальні за живленням), то прилад покаже їх СУММАРНУ місткість. Приєднані паралельно керамічні конденсатори місткістю до 0,5 мкФ можуть збільшити похибку вимірювання ESR до 5-7%. Максимально можливе значення вимірюваної ємності — 65 000 мкФ Якщо ємність конденсатора більша за це значення, на дисплеєм буде індикуватися «С---». Аналогічно і для ESR — за ESR більше 25 Ом — індикація «ESR---». За дефектного конденсатора з великим струмом витоку або короткозамкнутим індикатор покаже «Сerr». Для продовження терміну експлуатації елементів живлення автоматичне вимикання живлення відбувається за 60 секунд після вмикання або зміни режиму. Споживаний пристроєм струм у вимкненому режимі практично дорівнює нулю (довжині мікроампер). Вимкнути пристрій можна також утримуючи кнопку більш ніж секунду. Попередження: Щоб уникнути виходу приладу з ладу, перед перевіркою РІЗНЮЙТЕ КОНДЕНСАТОР! Особливо це стосується високовольтних конденсаторів імпульсних блоків живлення. Захист пристрою за входом стандартний — 2 діоди зустрічно-паралельно (LL4148). У разі великого залишкового напруги на конденсаторі вона може виявитися неефективною.(Надійно перевіряйте транзистор IRLML2402 (sot-23) праворуч, під індикатором. Симптоми — не мерехтить місткість. Заміна — IRLML2502 і діодів. Перекалібрування під час заміни не потрібне.)
Калібрування.
Вхід у режим калібрування — натиснути й утримувати кнопку приблизно 10 секунд. Під час прояву напису db00 відпустити. Дві останні цифри — номер режиму калібрування. Режим 00 — Замкнути щупи, короткими натисканнями домогтися показань рівними нулю. Це калібрування компенсації опору щупів у діапазоні 0-2 Ом. Вихід у наступний режим — натиснути кнопку на 1 сек, поки не з'явиться номер наступного режиму. Якщо цю калібрування змінювати не треба, то після входу відразу натиснути кнопку на 1 сек. У всіх режимах може знадобитися більше сотні натискань. якщо проскочили значення, натискайте далі, калібрування йде по колу. Режим 01 — Замкнути щупи, короткими натисканнями домогтися показань рівними нулю. Це калібрування компенсації опору щупів у діапазоні 2-25 Ом Режим 02 — під'єднати зразковий безіндуктивний резистор опором 1 Ом, короткими натисканнями домогтися показань Е1,00. Режим 03 — під'єднати зразковий безіндуктивний резистор опором 10 Ом, короткими натисканнями домогтися показань Е10,0. Режим 04 — під'єднати зразковий неелектролітичний конденсатор місткістю 100-500 мкФ, короткими натисканнями домогтися правильних показань місткості. Режим 05 — під'єднати зразковий безіндуктивний резистор опором 2 Ом, короткими натисканнями домогтися правильних показань. Це калібрування компенсації вихідного опору в діапазоні 0-2 Ом. Не рекомендується змінювати заводські установки Режим 06 — під'єднати зразковий безіндуктивний резистор опором 20 Ом, короткими натисканнями домогтися правильних показань. Це калібрування компенсації вихідного опору в діапазоні 2-25 Ом. Не рекомендується міняти заводські установки
Усі прилади проходять тестування й калібрування на заводі. У процесі експлуатації калібрування не потрібно. Тільки під час встановлення інших щупів може знадобитися калібрування режимів 00 і 01.
Відмінність від наявних аналогів:
1. Неабияк менші габарити
2. Щупи приладу не мають сполучних роз'ємів, що зменшує похибку в вимірах
3. Три режими роботи — індикація тільки ємності, тільки ESR або почергово місткість/ESR
4. Автоматичне вимкнення через 120 секунд
5. Керування за допомогою лише однієї кнопки (ввімкнення, перемикання режимів роботи)
6. Контроль напруги батарей живлення
7. Автономне живлення
8. Споживаний струм у режимі "спущеному" практично дорівнює нулю
9. Не вимагає калібрування в процесі експлуатації
10. Автоматичне визначення короткозамкнених конденсаторів у режимі вимірювання ємності.
11. Вимірювання низькоомних резисторів і внутрішнього опору батарей/акумуляторів.
12. Наявність функції калібрування (компенсація опору щупів)
Є також корпус...
- Ціна: 454 ₴